HD elektro v.o.s. HD elektro v.o.s.
BRNO - Královo Pole
servis výpočetní techniky
HD elektro v.o.s.
Domažlická 2, BRNO - Královo Pole
775 524 130                   servis@hd.cz
návrat na úvodní stránku  Služby
Co všechno k nám můžete přinést na opravu ?

Co všechno k nám můžete přinést na opravu?

   Počítače

     Provádíme veškeré opravy - počínaje výměnou vadných zdrojů a čistěním zanesených ventilátorů přes veškeré SW práce (odvirování, opravy operačních systémů, reinstalace atd.) až po modernizace či kompletní rekonstrukce.

      Pokud děláme velké rekonstrukce s nutností reinstalace či výměny HDD - pak vám přeneseme operační systém i data na nový disk, takže o žádná data či programy nepřijdete. 


   Notebooky

     Opravíme vám celkem cokoliv - u notebooku hraje ale podstatnou roli relativně vysoká cena náhradních dílů (vždy je nutno použít originál nebo přesnou náhradu od jiného výrobce, takže není možno vzít "nějaké" náhradní díly z jiného modelu, šuplíkové zásoby apod.). 
     Není problém s jednoduchými opravami - rozšíření paměti, výměna HDD nebo DVD mechaniky, oprava/výměna klávesnice apod. Tyto zásahy jsou snadné a snadné je také předběžné stanovení ceny. Doba opravy zde činí obvykle 1-2 dny (p
ři výměně klávesnice cca týden).
     Náročnější jsou opravy mechanického rázu - např. vylomený napájecí konektor, vylomené panty, prasklé kryty apod. Pokud jsou přitom zasaženy některé základní (
a drahé) díly (rám, zakladní deska apod.), pak je sice oprava možná celkem jednoduchou výměnou za nový díl - ale podobná oprava by byla neúnosně drahá a neekonomická. V tom případě jsme schopni provést opravu řekněme "modelářským" způsobem: např. v případě vylomeného napájecího konektoru se odstraní vylomená část základní desky, pro konektor se "vymodeluje" komůrka, pevně usazená do rámu - a výsledkem je provedení podstatně masivnější a odolnější, než byl původní konektor. Cenové srovnání: - oprava u firemního servisu (výměna celé desky) by přišla asi na 6-10tisíc, naše verze opravy konektoru vyjde asi na 1500Kč. Obdobně vychází cenová relace opravy vylomených pantů - zde je sice opravené místo jasně vidět, ale cena je zhruba poloviční až třetinová oproti výměně za nové originální díly (kryty, rám apod.)

    Do třetí skupiny bych zařadil nejnáročnější opravy, u kterých je výsledek předem problematický. O jaké opravy jde? Např.:

     stářím zničená (spálená, zkratovaná - prostě mrtvá) základní deska
     notebook politý tekutinou (
voda, limonáda, víno, pivo, čaj, káva, cola, burčák, slivovice - to vše už tady bylo
)
     notebook přejetý autem
     notebook, se kterým majitel usnul na balkoně a ono to jaksi sklouzlo - a hapala bác  :-(

Začnu od konce:
     - notebook padající z balkonu se bohužel opravit nedal - zbyly z něho opravdu jen střepy
     - notebook přejetý autem jsme měli zatím jen jednou - prasklý displej, šasi zkroucené do vrtule - ale pro majitele to dopadlo celkem dobře (
oprava u téměř nového modelu přišla asi na 40% původní ceny ). Ale prosím - raději notebooky autem nelikvidujte, je s tím fakt hodně práce.
     Kupodivu asi nejproblematičtější jsou notebooky, do kterých natekla nějaká kapalina. Někdy půl láhve, jindy údajně "jenom pár kapiček". Výsledkem je ale téměř vždy "mrtvý" notebook a velmi problematická oprava. Štěstím je, když se oprava vyřeší prostou výměnou klávesnice a propájením několika spojů. Mnohdy ale veškeré snažení nepomůže a notebook zůstává ve stadiu mrtvoly. Přesto se ale můžeme pochlubit nejednou úspěšnou opravou notebooku, nad kterým už (
i ve značkovém servisu) udělali kříž. Jen musíte dodržet jedno pravidlo - s politým notebookem k nám musíte ihned. Pokud naopak počkáte, zda notebook umře či ne (obvykle za jeden až tři týdny) - tak potom už bývá opravdu pozdě.

    Konečně na závěr - notebooky se zničenou základní deskou. Výměna desky je obvykle velmi drahá - 6-10 (ale i 16) tisíc - a zákazníci do tak drahé opravy obvykle nejdou. V některých případech je však možná oprava desky - propájení, výměna chipů nebo jiných součástek apod. Pokud je tato varianta možná, vychází obvykle na necelou polovinu ceny základní desky.

Takže - pokud máte polámaný notebook, přineste ho prostě k nám.
Díky zkušenostem dokážeme odhadnout, zda je oprava možná a na kolik asi přijde:
Vždy však musíme notebook vidět !

 

   Monitory

     Opravitelné je vše - jde jen o to, za jakou cenu. Když si uvědomíme dnešní nízkou cenu monitorů a relativně vysokou cenu práce - pak oprava která zabere dejme tomu 3 hodiny (což zase není tak moc - demontáž a montáž, diagnostika, proměřování, pájení atd.) přijde na cca 50% nového monitoru - a to nepočítám součástky nebo náhradní díly. Spousta oprav se proto jeví jako neefektivní. Prosím, zapamatujte si naše doporučení:

Vadný monitor k nám přineste dřív, než ho rovnou vyhodíte k popelnici
 - třeba právě u vašeho monitoru bude oprava snadná a rentabilní.
(A vyhodit ho pak můžete vždycky).

Snažte se cenu opravy (částku, kterou jste ochotni zaplatit) stanovit rozumně.
Varianta -
no, maximálně tak do stovky - je evidentní nesmysl, za to vám neopraví nikdo nic.
Nechte si poradit od našeho technika - ten už má přehled, co je a co není reálné a dokáže vám poradit rozumnou cenovou hranici odpovídající stáří a stavu vašeho zařízení.

  

   Tiskárny

     Situace podobná jako u monitorů - relativně nízká cena (novou tiskárnu koupíte už za tisícovku i míň) a tak se většinou náročnější oprava nevyplatí. Přesto platí to co u monitorů:

Vadnou tiskárnu k nám přineste dřív, než ji rovnou vyhodíte k popelnici
 - třeba právě u té vaší bude oprava snadná a rentabilní.
(A vyhodit ji pak můžete vždycky).

     Právě u tiskáren se velmi často stává, že zdánlivě vážná závada  (netiskne a netiskne) je zaviněna jen nějakou prkotinou, která se opraví během chvilky. A naopak - zdánlivě jednoduchá záležitost (nejde zapnout - to bude asi pojistka!) obvykle třeba u Canonek znamená ve většině případů odpálenou celou elektroniku a tím pádem neopravitelné zařízení.
     A samozřejmě - vždy se vyplácí (
i větší oprava) u dražší tiskárny nebo třeba u laserovky, pro kterou máte již dopředu zakoupeny drahé tonery za několik tisíc. Opět - nechte si poradit od našeho technika.

  

   Ostatní zařízení

     Těch je spousta - zdroje (adaptery) k notebooku, modemy, grafické karty se zadřenými ventilátory, sluchátka s přerušenými kábly (občas je překouše pejsek, kočička, křeček, morče, domácí králík či papoušek - to všechno už tady bylo), projektory, reproduktory, skenery a já nevím co ještě. Výjimečně se podíváme i na TV nebo HiFi zařízení (i když tohle není náš hlavní sortiment). A občas nám stará babička přinese nefungující zapalovač k plynovýmu sporáku, historickou žehličku, která začla stávkovat nebo letitou kalkulačku, která upadla na zem...
     Prostě - neodmítneme nikoho - a znáte to: za zeptání nic nedáte, takže se klidně stavte.


HD elektro v.o.s. - výpočetní a kancelářská technika

tel. - 530 342 542                                              mobil servis 775 524 130
servis@hd.cz

Domažlická 2, Brno - Královo Pole
2. patro

NAVRCHOLU.cz