HD elektro v.o.s. HD elektro v.o.s.
BRNO - Královo Pole
servis výpočetní techniky
HD elektro v.o.s.
Domažlická 2, BRNO - Královo Pole
775 524 130                   servis@hd.cz
návrat na úvodní stránku  Služby
Optimalizace webových stránek

Optimalizace webových stránek

    Před časem - v září 2005 - se u nás stavoval zákazník, který je provozovatelem velkého Webu. Takže pokaždé zavedeme debatu na problematiku PHP, SQL, HTML apod. Tentokrát se na pořad dne dostala otázka zvyšování návštěvnosti. Zákazník si pochvaloval, jak značnou část zimy pracoval na optimalizaci svého web-serveru a nakonec se dopracoval do stavu, kdy nejen stoupla návštěvnost, ale server teď běží sám a vydělává slušné penízky - a jeho majitel se může věnovat jen jejich utrácení.

    Začli jsme spolu rozebírat detaily a on hned zabrousil do vysoké teorie a začal ji aplikovat na náš firemní web. Rychle došel k závěru, že je špatně prakticky všechno (no - něco pravdy na tom je, koneckonců stránky dělám jen já sám a to ještě jen tehdy, když mi na to zbude čas). Nakonec to uzavřel tím, že by mi doporučil firmu, která mu s jeho serverem pomáhala a ta by mi za takových - no řekněme 25.000,- Kč udělala aspoň základní analýzu a ty nejdůležitější úpravy, aby to aspoň k něčemu bylo. Odhadoval, že by se mi návštěvnost mohla zvýšit během několika měsíců tak o 50-100%, což by se už v praxi projevilo.

    Přiznávám - po jeho odchodu jsem prostě vypěnil. Někdo bude shazovat můj Web !!! A bude mi tvrdit, že by to chtělo externí firmu a půl roku práce a 25 tisíc a kdesi cosi !!! Tak to teda ne !!! Když to dokáže on, tak to dokážu taky !!! A mnohem rychleji !!! Přece nejsem žádnej malej blbec a o problematice webů něco vím. A co nevím - to se naučím !!! A vyhrnul jsem si rukávy a vrhnul se do toho...

    Samozřejmě, musel jsem si přiznat, že se nějaké mouchy na našem serveru najdou. Tedy, že tam je těch much celý roj. Vždyť já vlastně web nebuduji, já ho jen poslední roky udržuji (v chátrání) a občas to podle toho vypadá. No prostě ostuda - jiným pomáhám a radím s jejich webovými stránkami a svůj vlastní web nechávám jaksi stranou. Holt - kovářova kobyla chodívá bosa... Ale teď jsem získal velmi pádný důvod něco pořádného s tím udělat. A tak jsem se pustil do práce. Napřed jsem odstranil ty základní a hrubé chyby (o nichž autor webu sice ví - ale znáte to, teď zrovna není čas, takže až někdy...) Pak jsem si trochu oživil teorii, pár věcí si ověřil v praxi a udělal další změny (ono to vypadá jednoduše, ale aby člověk napsal jeden řádek do scriptu, musí někdy hodiny hledat na internetu a pak zkoušet a zkoušet a zkoušet). Potom jsem se spojil s externím programátorem, jehož služby naše firma využívá. Něco udělal on, na něco mě prostě jen nasměroval a já už zase pokračoval sám. Suma sumárum - nějakou práci to sice dalo, ale těch 25.000,- Kč bych za podobnou optimalizaci rozhodně nikomu neúčtoval. 

A výsledek? 

    Pro ilustraci přikládám graf ze serveru TOPLIST.CZ - nemusím na něm snad ani označovat místo, kdy jsem zahájil úpravy. Druhé navýšení (v druhém říjnovém týdnu) je následkem zásahu programátora (takže Asalore - ještě jedou díky!). A výsledné srovnání je jasné - ani 50%, ani 100% nárůstu, ale dramatický rozdíl, který zvýšil návštěvnost serveru na několikanásobek oproti původnímu stavu. A to není zdaleka všem dnům konec. Až bude zase trocha času, sednu si k tomu znovu a doufám, že výsledek bude takový, aby se náš web posunul opět o pár (set) příček v pořadí českých webů.

     A co z toho plyne pro vás?

    Pokud dojdete k závěru, že je potřeba zvýšit návštěvnost na vašem serveru, že je nutné se trochu více zviditelnit a tím i získat více zákazníků, pak se na nás můžete obrátit. Výsledky, dosažené na našem vlastním webu jsou docela přesvědčivé. A pokud jsme to dokázali "doma", dokážeme to podobně i u vás. Vždyť jsme se při tom museli spoustu věcí naučit a teď tyto znalosti můžeme zúročit ve váš prospěch.
  
A co je snad pro vás nejdůležitější - při podobné optimalizaci vám nebudeme účtovat nějaké imaginární (a nekontrolovatelné) hodiny práce, ale zcela reálný výsledek. Konkrétně - pokud se domluvíme, že se má na vašem serveru zvýšit návštěvnost, pak zaplatíte teprve tenkrát, když návštěvnost vašeho serveru stoupne trvale řekněme na dvojnásobek. A pokud bude nárůst ještě větší - tak jak se to podařilo na našem serveru? No tak to se třeba domluvíme na nějaké prémii - souhlasíte?

Pokud o naší nabídce začínáte uvažovat - zatím třeba jen nezávazně, dosud jen přemýšlíte, jestli by to stálo za to, tak nám napište a můžeme si vaše požadavky i naši nabídku upřesnit. A pokud jste se již rozhodli - no tím spíš - pište na webmaster@hd.cz

Pokračování - co je to vlastně ta optimalizace webových stránek ? kolik stojí? a jak probíhá?HD elektro v.o.s. - servis výpočetní techniky

tel.  530 342 542 mobil  775 524 130
servis@hd.cz


Tak tady jsem ještě včera měl diplomovou práci, fotky mých dětí, účetnictví a kdoví co ještě. A teď je to všechno v prrrr...

Záchrana dat

Zajistíme vám záchranu - obnovu - zálohování vašich dat ze všech běžných medií:
HDD z počítačů, notebooků i externí (USB)
flešky, paměťové karty do foťáků a mobilů
a dalších běžných i méně běžných datových nosičů

Od jara 2017 jsme zrušili prodejnu.
Servis nadále poskytujeme na naší domácí adrese:

Domažlická 2, Brno - Královo Pole
rožák Domažlická/Štefánikova

Trasa šaliny 1 a 6 – mezi zastávkami Šumavská a Kartouzská
a
zastávka autobusu 67 a 81 přímo před domem.
A autobus 68 má zastávku hned na protější straně ulice.

zvonek B. Volný, 2. patro

pracovní doba dle tel. domluvy
(optimálně zavolat cca 1/2hod předem pro případ, že
1. jsem šel nakoupit něco k večeři
2. zasahuji zrovna u jiného zákazníka
3. právě venčím naši Ajdu
abych se stačil zavčas vrátit a vy nemuseli zbytečně bušit čelem do dveří)

Potřebujete k nám něco poslat?
HDD na záchranu dat, notebook na opravu nebo něco jiného?
V tom případně doporučuji zásilkovnu
A její nejbližší pobočka (na kterou vidím z okna) potom je
 
HAPE SPORT
Brno, Královo Pole, Štefánikova 38
 Identifikátor pobočky: 5918
zásilky do 10kg

Nemůžete se k nám dovolat?

Opravy poškozených či zavirovaných počítačů, rekonstrukce, modernizace, počítače na zakázku

Umřel vám počítač?
Servis a opravy počítačů, notebooků, monitorů
aj.